• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

A gdzie warto udać się na dłuższy weekend?

Skarby Danii
Północna Europa nierzadko jest raczej mało doceniana przez turystów z większości krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie znajdziemy tam szczególnie wielu ciekawych atrakcji, zaś sama dość zimna pogoda powoduje, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, ponieważ same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak mnóstwo godnych uwagi rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś odpowiedniego.
Świetnym przykładem jest tutaj Dania, niezbyt duży kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do grona krajów nordyckich, przez co sama jej kultura trwale związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o niezwykle bogatej historii, dzięki czemu sama tylko jego stolica – Kopenhaga – skrywa w sobie sporo ciekawych zabytków jak i pozostałych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem świetnym dowodem na to, że północna Europa również może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Ponadto położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – zdecydowanie warto!

1. Więcej informacji

2. Przejrzyj

3. Zobacz stronę

4. Kliknij tutaj

5. Zobacz stronę

Categories: Rekreacja

Comments are closed.